ERJ-MS4HF10MU
- Manufacturer Part Number:
- ERJ-MS4HF10MU
- Part of Description:
- RES 0.01 OHM 1% 2W 2512
- Composition :
- Metal Element
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.053" (1.35mm)
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 170°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 2W
- Resistance :
- 10 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- ±75ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%