RL3264R-R068-F
- Manufacturer Part Number:
- RL3264R-R068-F
- Manufacturer/Brand:
- Susumu
- Part of Description:
- RES 0.068 OHM 1% 1W 2512
- Manufacturer :
- Susumu
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense
- Height - Seated (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 68 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- 0/ +100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%