ERA-2ARB203X
- Manufacturer Part Number:
- ERA-2ARB203X
- Part of Description:
- RES SMD 20K OHM 0.1% 1/16W 0402
- Height - Seated (Max) :
- 0.016" (0.40mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.063W, 1/16W
- Resistance :
- 20 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%