PRG3216P-1000-B-T5
- Manufacturer Part Number:
- PRG3216P-1000-B-T5
- Manufacturer/Brand:
- Susumu
- Part of Description:
- RES SMD 100 OHM 1W 1206 WIDE
- Manufacturer :
- Susumu
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Wide 1206 (3216 Metric), 0612
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%