ERJ-L12KF33MU
- Manufacturer Part Number:
- ERJ-L12KF33MU
- Part of Description:
- RES 0.033 OHM 1% 1/2W 1812
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1812 (4532 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Resistance :
- 33 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 1812
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%