ERJ-1TNF1502U
Manufacturer Part Number:
ERJ-1TNF1502U
Part of Description:
RES SMD 15K OHM 1% 1W 2512
Features :
Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Not For New Designs
Resistance :
15 kOhms
Size / Dimension :
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%