ERJ-1TNF1001U
Manufacturer Part Number:
ERJ-1TNF1001U
Manufacturer/Brand:
Panasonic - ATG
Part of Description:
RES SMD 1K OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
Panasonic - ATG
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%