PRL1632-R007-F-T1
- Manufacturer Part Number:
- PRL1632-R007-F-T1
- Part of Description:
- RES 0.007 OHM 1W 1206 WIDE
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 7 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
- Temperature Coefficient :
- 0/ +350ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%