ERJ-1TRQFR91U
Manufacturer Part Number:
ERJ-1TRQFR91U
Part of Description:
RES 0.91 OHM 1% 1W 2512
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Resistance :
910 mOhms
Size / Dimension :
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%