ERA-3ARB153V
- Manufacturer Part Number:
- ERA-3ARB153V
- Part of Description:
- RES SMD 15K OHM 0.1% 1/10W 0603
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Resistance :
- 15 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%