RL3720WT-R010-F
- Manufacturer Part Number:
- RL3720WT-R010-F
- Manufacturer/Brand:
- Susumu
- Part of Description:
- RES 0.01 OHM 1W 1508 WIDE
- Manufacturer :
- Susumu
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Current Sense
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Wide 1508 (3720 Metric), 0815
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 10 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.148" W (2.00mm x 3.75mm)
- Supplier Device Package :
- 0815
- Temperature Coefficient :
- 0/ +350ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%