RL3720WT-R020-F
- Manufacturer Part Number:
- RL3720WT-R020-F
- Part of Description:
- RES 0.02 OHM 1W 1508 WIDE
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 20 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.148" W (2.00mm x 3.75mm)
- Temperature Coefficient :
- 0/ +350ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%