RL1632T4F-0R5M-FNH
- Manufacturer Part Number:
- RL1632T4F-0R5M-FNH
- Manufacturer/Brand:
- Delta Electronics
- Part of Description:
- RES 500 UOHM 1% 1W WIDE 1206
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Composition :
- Metal Film
- Height - Seated (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Number of Terminations :
- 4
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Wide 1206 (3216 Metric), 0612
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 0.5 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 0612
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%