ERJ-1TYJ103U
- Manufacturer Part Number:
- ERJ-1TYJ103U
- Part of Description:
- RES SMD 10K OHM 5% 1W 2512
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 10 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%