RG3216P-1004-B-T1
- Manufacturer Part Number:
- RG3216P-1004-B-T1
- Manufacturer/Brand:
- Susumu
- Part of Description:
- RES SMD 1M OHM 0.1% 1/4W 1206
- Manufacturer :
- Susumu
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 1 MOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%