RL1632S-R033-F
- Manufacturer Part Number:
- RL1632S-R033-F
- Manufacturer/Brand:
- Susumu
- Part of Description:
- RES 0.033 OHM 1% 1/2W 1206
- Manufacturer :
- Susumu
- Composition :
- Thin Film
- Height - Seated (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Resistance :
- 33 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- 0/ +200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%