RL1632R-R270-F
- Manufacturer Part Number:
- RL1632R-R270-F
- Part of Description:
- RES 0.27 OHM 1% 1/2W 1206
- Height - Seated (Max) :
- 0.026" (0.65mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Resistance :
- 270 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- 0/ +100ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%