ERJ-L14KF33MU
- Manufacturer Part Number:
- ERJ-L14KF33MU
- Part of Description:
- RES 0.033 OHM 1% 1/3W 1210
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1210 (3225 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.333W, 1/3W
- Resistance :
- 33 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Supplier Device Package :
- 1210
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%