KRL1632E-M-R100-F-T5
- Manufacturer Part Number:
- KRL1632E-M-R100-F-T5
- Part of Description:
- RES 0.1 OHM 1% 3/4W 1206
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Resistance :
- 100 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%