KRL1632E-M-R010-F-T5
- Manufacturer Part Number:
- KRL1632E-M-R010-F-T5
- Manufacturer/Brand:
- Susumu
- Part of Description:
- RES 0.01 OHM 1% 3/4W 1206
- Manufacturer :
- Susumu
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Metal Foil
- Failure Rate :
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 10 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1206
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%