ERJ-B2CFR02V
- Manufacturer Part Number:
- ERJ-B2CFR02V
- Part of Description:
- RES 0.02 OHM 1W 1206 WIDE
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Height - Seated (Max) :
- 0.031" (0.80mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- Wide 1206 (3216 Metric), 0612
- Power (Watts) :
- 1W
- Resistance :
- 20 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
- Supplier Device Package :
- 0612
- Temperature Coefficient :
- 0/ +300ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%