YJP1608-R001
- Manufacturer Part Number:
- YJP1608-R001
- Manufacturer/Brand:
- Susumu
- Part of Description:
- RES SMD 0 OHM JUMPER 0603
- Manufacturer :
- Susumu
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.016" (0.40mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance :
- 0 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)