KRL1220E-M-R047-F-T5
- Manufacturer Part Number:
- KRL1220E-M-R047-F-T5
- Part of Description:
- RES 0.047 OHM 1% 1/2W 0805
- Height - Seated (Max) :
- 0.028" (0.70mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Resistance :
- 47 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%