RG1005P-4021-B-T5
- Manufacturer Part Number:
- RG1005P-4021-B-T5
- Part of Description:
- RES SMD 4.02KOHM 0.1% 1/16W 0402
- Height - Seated (Max) :
- 0.016" (0.40mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.063W, 1/16W
- Resistance :
- 4.02 kOhms
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%