ERJ-2BWFR100X
- Manufacturer Part Number:
- ERJ-2BWFR100X
- Part of Description:
- RES 0.1 OHM 1% 1/4W 0402
- Height - Seated (Max) :
- 0.016" (0.40mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 100 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%