ERJ-2LWFR010X
- Manufacturer Part Number:
- ERJ-2LWFR010X
- Part of Description:
- RES 0.01 OHM 1% 1/5W 0402
- Features :
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Height - Seated (Max) :
- 0.018" (0.45mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1005 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Resistance :
- 10 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Supplier Device Package :
- 0402
- Temperature Coefficient :
- 0/ +500ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%