RG2012P-101-B-T5
- Manufacturer Part Number:
- RG2012P-101-B-T5
- Part of Description:
- RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 0805
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Resistance :
- 100 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%