RL1220S-100-F
- Manufacturer Part Number:
- RL1220S-100-F
- Manufacturer/Brand:
- Susumu
- Part of Description:
- RES SMD 10 OHM 1% 1/3W 0805
- Manufacturer :
- Susumu
- Composition :
- Thin Film
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Power (Watts) :
- 0.333W, 1/3W
- Resistance :
- 10 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Supplier Device Package :
- 0805
- Temperature Coefficient :
- 0/ +200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%