CHF3020DBF501R
- Manufacturer Part Number:
- CHF3020DBF501R
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 500 OHM 5% 25W
- Height - Seated (Max) :
- 0.146" (3.70mm)
- Lead Style :
- Tab
- Mounting Feature :
- Flanges
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 25W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 500 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±5%