CHF3020DBF301R
- Manufacturer Part Number:
- CHF3020DBF301R
- Manufacturer/Brand:
- Bourns Inc.
- Part of Description:
- RES CHAS MNT 300 OHM 5% 25W
- Manufacturer :
- Bourns Inc.
- Product Category :
- Chassis Mount Resistors
- Coating, Housing Type :
- Aluminum Oxide
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- RF, High Frequency
- Height - Seated (Max) :
- 0.146" (3.70mm)
- Lead Style :
- Tab
- Mounting Feature :
- Flanges
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Axial
- Power (Watts) :
- 25W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 300 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)
- Temperature Coefficient :
- Tolerance :
- ±5%