HPK600K4R
Manufacturer Part Number:
HPK600K4R
Part of Description:
RES CHAS MNT 4 OHM 10% 600W
Height - Seated (Max) :
1.280" (32.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power (Watts) :
600W
Resistance :
4 Ohms
Size / Dimension :
2.560" L x 2.362" W (65.00mm x 60.00mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±10%