CG7B12R5E
Manufacturer Part Number:
CG7B12R5E
Manufacturer/Brand:
Ohmite
Part of Description:
4W 12.5 OHM SILICONE .1%
Manufacturer :
Ohmite
Product Category :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Composition :
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Mounting Feature :
Operating Temperature :
Package / Case :
Power (Watts) :
4W
Product Status :
Active
Resistance :
12.5 Ohms
Size / Dimension :
Temperature Coefficient :
Tolerance :
±0.1%