RER75F1651PCSL
Manufacturer Part Number:
RER75F1651PCSL
Part of Description:
RES CHAS MNT 1.65K OHM 1% 30W
Failure Rate :
P (0.1%)
Height - Seated (Max) :
0.625" (15.87mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
30W
Resistance :
1.65 kOhms
Size / Dimension :
1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%