RER70F35R7MC02
Manufacturer Part Number:
RER70F35R7MC02
Part of Description:
RES CHAS MNT 35.7 OHM 1% 20W
Failure Rate :
M (1%)
Height - Seated (Max) :
0.561" (14.25mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
20W
Resistance :
35.7 Ohms
Size / Dimension :
1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%