EVFT170EN470JE
Manufacturer Part Number:
EVFT170EN470JE
Part of Description:
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 160W
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
160W
Resistance :
470 Ohms
Size / Dimension :
1.004" Dia x 6.693" L (25.50mm x 170.00mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%