RER60F2490PCSL
Manufacturer Part Number:
RER60F2490PCSL
Part of Description:
RES CHAS MNT 249 OHM 1% 5W
Failure Rate :
P (0.1%)
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.51mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
249 Ohms
Size / Dimension :
0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%