RW10X50A331JS06
Manufacturer Part Number:
RW10X50A331JS06
Manufacturer/Brand:
Vishay Sfernice
Part of Description:
RES CHAS MNT 330 OHM 5% 17W
Manufacturer :
Vishay Sfernice
Product Category :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Vitreous Enamel Coated
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Flame Proof, Safety
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Solder Lugs
Mounting Feature :
Brackets (not included)
Operating Temperature :
-55°C ~ 450°C
Package / Case :
Radial, Tubular
Power (Watts) :
17W
Product Status :
Active
Resistance :
330 Ohms
Size / Dimension :
0.512" Dia x 1.969" L (13.00mm x 50.00mm)
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±5%