RCH25V10000JS06
Manufacturer Part Number:
RCH25V10000JS06
Part of Description:
RCH 25 1K 5% V BA25
Height - Seated (Max) :
0.602" (15.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
25W
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
1.102" L x 1.083" W (28.00mm x 27.50mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%