EVFT119EM1K0JE
Manufacturer Part Number:
EVFT119EM1K0JE
Part of Description:
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 72W
Operating Temperature :
-55°C ~ 350°C
Power (Watts) :
72W
Resistance :
1 kOhms
Size / Dimension :
0.799" Dia x 4.685" L (20.30mm x 119.00mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%