AHA80AFB-14R
Manufacturer Part Number:
AHA80AFB-14R
Part of Description:
RESISTOR CHASSIS MOUNT 14 OHM 1%
Height - Seated (Max) :
1.024" (26.00mm)
Lead Style :
M5 Threaded
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
80W
Resistance :
14 Ohms
Size / Dimension :
2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%