AHA25AFB-309R
Manufacturer Part Number:
AHA25AFB-309R
Part of Description:
RESISTOR CHASSIS MOUNT 309 OHM 1
Height - Seated (Max) :
0.587" (14.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Power (Watts) :
25W
Resistance :
309 Ohms
Size / Dimension :
1.063" L x 1.063" W (27.00mm x 27.00mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%