KAL50FB1K30
Manufacturer Part Number:
KAL50FB1K30
Part of Description:
RES CHAS MNT 1.3K OHM 1% 50W
Height - Seated (Max) :
0.641" (16.28mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 275°C
Power (Watts) :
50W
Resistance :
1.3 kOhms
Size / Dimension :
1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%