AHA500FB-0R14
- Manufacturer Part Number:
- AHA500FB-0R14
- Part of Description:
- RESISTOR CHASSIS MOUNT 0.14 OHM
- Height - Seated (Max) :
- 0.358" (9.10mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 250°C
- Power (Watts) :
- 5W
- Resistance :
- 140 mOhms
- Size / Dimension :
- 0.591" L x 0.650" W (15.00mm x 16.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%