LPS0600H3R00JB
Manufacturer Part Number:
LPS0600H3R00JB
Part of Description:
LPS 600 H 3U 5% BO15 E
Height - Seated (Max) :
1.055" (26.80mm)
Mounting Feature :
Screw Holes
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
600W
Resistance :
3 Ohms
Size / Dimension :
2.362" L x 2.244" W (60.00mm x 57.00mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%