HRHAFN1000KB
Manufacturer Part Number:
HRHAFN1000KB
Manufacturer/Brand:
Vishay Sfernice
Part of Description:
HRHA FN 100U 10% BO12
Manufacturer :
Vishay Sfernice
Product Category :
Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type :
Composition :
Wirewound
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.646" (16.40mm)
Lead Style :
Quick Connects, 0.250" (6.35mm)
Mounting Feature :
Flanges
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Package / Case :
Box
Power (Watts) :
90W
Product Status :
Active
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
2.756" L x 2.362" W (70.00mm x 60.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%