300WF050
Manufacturer Part Number:
300WF050
Part of Description:
RES CHAS MNT 50 OHM 10% 300W
Power (Watts) :
300W
Resistance :
50 Ohms
Size / Dimension :
1.130" Dia x 8.500" L (28.60mm x 215.90mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±10%