CJP80J1R8J
Manufacturer Part Number:
CJP80J1R8J
Part of Description:
CJP 80W 1R8 5% LEAD
Height - Seated (Max) :
0.827" (21.00mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 250°C
Power (Watts) :
80W
Resistance :
1.8 Ohms
Size / Dimension :
5.512" L x 1.575" W (140.00mm x 40.00mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%