RCH25S22R00JS06
Manufacturer Part Number:
RCH25S22R00JS06
Part of Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Height - Seated (Max) :
0.602" (15.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
25W
Resistance :
22 Ohms
Size / Dimension :
1.102" L x 0.551" W (28.00mm x 14.00mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%