RCH05S470R0JS06
Manufacturer Part Number:
RCH05S470R0JS06
Part of Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Height - Seated (Max) :
0.602" (15.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
470 Ohms
Size / Dimension :
0.654" L x 0.354" W (16.60mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±5%