225WF310
Manufacturer Part Number:
225WF310
Part of Description:
RES CHAS MNT 10K OHM 5% 225W
Power (Watts) :
225W
Resistance :
10 kOhms
Size / Dimension :
1.130" Dia x 10.500" L (28.70mm x 267.00mm)
Temperature Coefficient :
±260ppm/°C
Tolerance :
±5%